All Inclusive - co to właściwie oznacza

Materiał informacyjny
All inclusive to wygodna forma spędzania urlopu. Decydując się na wczasy tego typu od organizatora otrzyma się nie tylko pakiet noclegów i dostęp do wachlarza atrakcji, jakie oferuje gościom hotel, ale również ponadstandardową formułę wyżywienia obejmującą regularne posiłki główne, ponadto dostępne przez całą dobę lub w określonych godzinach przekąski itp.

Pojęcie określenia „all inclusive” oznacza dosłownie - wszystko w cenie. Czyli, że w koszt wycieczki wliczone są oprócz przelotu oraz noclegów także wszelkie inne usługi świadczone przez dany hotel (zazwyczaj pakiet tych usług jest z góry podany), przy opisie wycieczek z reguły opcja ta jest podawana, jako rodzaj wyżywienia (Al.).

Wakacje all inclusive to korzystne rozwiązanie pozwalające poświęcić więcej czasu na plażowanie i beztroski wypoczynek. Najlepiej wybierać na specjalistycznych stronach turystycznych z wycieczkami all inclusive (opcja wszystko w cenie all inclusive już od 999 zł / tydzień / samolotem)

All inclusive, czyli tak naprawdę co?

Jak już była mowa powyżej samo all inclusive oznacza, że w cenę wycieczki oprócz (m.in. przelotu) dołączone są dodatkowe usługi danego hotelu. Nie ma żadnych regulacji mówiących, co ma się wśród tych usług znaleźć. Zazwyczaj zakres świadczeń jest podany przy opisie wycieczki i obejmuje:

  • trzy posiłki dziennie
  • przekąski (w tzw. snack barach)
  • napoje oraz regionalne napoje
  • atrakcje sportowe i animacje dla dzieci

W hotelach o wyższym standardzie pakiet świadczeń all inclusive może być nieco bogatszy (m.in. wybór restauracji bufetowych i a la carte, w pokoju bezpłatny minibar). Ponadto dodatkowe usługi wliczone w cenę pobytu: zajęcia sportowe (m.in. tenis, badminton), wycieczki po okolicy, warsztaty rękodzieła.

All inclusive obowiązuje w określonych godzinach, z reguły od śniadania do późnego wieczora.

Wyżywienie all inclusive jest szczególnie wygodne dla rodzin z dziećmi, gdzie nie ma potrzeby martwić się o „znalezienie” miejsc, w których dzieci będą chętnie jadły. Dodatkowo w cenie wszelkie desery oraz napoje, są z pewnością dużym atutem dla rodziców.

All inclusive - soft, ultra oraz total

Istnieją trzy odmiany all inclusive.

  • Soft (light) all inclusive zazwyczaj obejmuje trzy posiłki dziennie i wydawana jest do nich limitowana ilość napojów.

  • Ultra all inclusive oznacza rozszerzenie darmowych usług o na przykład markowe alkohole, obsługę kelnerską w restauracji, room serwis czy też serwis na plaży (ręczniki oraz leżaki). Dla dzieci dostępna jest całodzienna opieka i animacje. Dorośli mogą skorzystać z wieczornych zabaw oraz tańców. Ponadto często jest także możliwość korzystania z baru przez całą dobę.

  • Total all inclusive jest najbogatszą ofertą, nie tylko umożliwia skorzystanie z powyżej wymienionych atrakcji, ale pozwala ponadto korzystać bezpłatnie z całej infrastruktury hotelowej (m.in. siłowni, strefy spa). Za darmo można także brać udział w organizowanych przez hotel wydarzeniach czy wycieczkach (m.in. pikniki, rejsy statkiem).

Hotel sam ustala ofertę, jak i reguły all inclusive. Dlatego też istotne jest, aby przed wyjazdem upewnić się, czego można się spodziewać, wybierając daną propozycję z folderu biura podróży.

Wycieczka all inclusive jest droższa niż sam nocleg, jednakże w końcowym rozrachunku, korzystając z takiej opcji na pewno wyda się mniej, niż w przypadku płacenia osobno za każdą rzecz, z której chce się skorzystać będąc w hotelu.

Materiał oryginalny: All Inclusive - co to właściwie oznacza - Dolnośląskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie