Tak działa maszyna drążąca tunele. To właśnie ona będzie pracowała pod Świną

Joanna Maraszek
Joanna Maraszek
Maszyna do Świnoujścia przypłynie drogą morską z Chin. Drążenie tunelu pod Świną rozpocznie się dopiero w marcu 2021 roku. ZOBACZ TEŻ: Przekazano plac budowy pod budowę tunelu w Świnoujściu [ZDJĘCIA] Choć do tego momentu pozostało sporo czasu, wszyscy są ciekawi, jak wyglądała będzie maszyna, jak będzie pracowała oraz jak przebiegnie cały proces budowy. My wyjaśniamy. W liczbach: Świnoujska maszyna będzie miała zewnętrzną średnicę 13,46 m. Sama tarcza będzie mieć średnicę 12 m. Cała konstrukcja ma mieć długość 101 m i będzie ważyła 2740 ton. Wykonawca zbuduje maszynę i złoży ją na miejscu (w Chinach), tam – najpóźniej w maju 2020 r – przejdzie testy. Następnie zostanie zdemontowana i przetransportowana w kilkuset elementach do Polski. Materiały Prasowe
Maszyna do Świnoujścia przypłynie drogą morską z Chin. Będzie miała zewnętrzną średnicę 13,46 m. Sama tarcza będzie mieć średnicę 12 m. Cała konstrukcja ma mieć długość 101 m i będzie ważyła 2740 ton.

Drążenie tunelu pod Świną rozpocznie się dopiero w marcu 2021 roku. Choć do tego momentu pozostało sporo czasu, wszyscy są ciekawi, jak wyglądała będzie maszyna, jak będzie pracowała oraz jak przebiegnie cały proces budowy. My wyjaśniamy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie