Ostatnie tweety ZUS-u z 23.09.2021. Sprawdź, co nowego i ważnego w kwestii ubezpieczeń

Newsroom 360
Newsroom 360
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze
Najnowsze wiadomości z ZUS-u na Twitterze Łukasz Gdak
23.09.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "@Piotr_Jancz Zwrot z odsetkami obowiązuje do 3 lat wstecz. Chodzi o sytuacje, gdy błąd był po stronie świadczeniobiorcy (podał nieprawdziwe dane/sfałszowane dokumenty/nie poinformował o zmianach w swojej sytuacji, mimo że był o tym pouczony). Dziękujemy za podzielenie się doświadczeniami🙂. ".

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czyli ZUS, powstał w 1934 roku. Jego zadaniem jest pobieranie składek m.in. na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, a następnie przyznawanie odpowiednich świadczeń. Zarówno wysokość składek, jak i przyznawanych później świadczeń mogą nieznacznie zmieniać się co roku. Na twitterowym koncie ZUS znajdziesz m.in. informacje na temat świadczeń, które mogą Ci przysługiwać.

Najnowsze informacje z ZUS-u: 23.09.2021

@Piotr_Jancz Zwrot z odsetkami obowiązuje do 3 lat wstecz. Chodzi o sytuacje, gdy błąd był po stronie świadczeniobiorcy (podał nieprawdziwe dane/sfałszowane dokumenty/nie poinformował o zmianach w swojej sytuacji, mimo że był o tym pouczony). Dziękujemy za podzielenie się doświadczeniami🙂


RT @PawelJaroszek: Zakończył się XIII @EECKatowice Szczególne podziękowania dla zespołu @zus_pl z #Chorzów za przygotowanie stoiska i za na…


@bankier_pl Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


📈 W pierwszej połowie 2⃣0⃣2⃣1⃣ r. przeciętnie, co miesiąc, wypłacaliśmy 7,8 mln świadczeń emerytalno-rentowych z #FUS. To o 29 tys. więcej niż przed rokiem.

#daneZUS

Więcej informacji można znaleźć w naszym raporcie⬇️
https://t.co/agSiahMw8x


@SylwiaWjcik13 @Dorota11725099 Prostujemy nierzetelne doniesienia medialne.


@ewusia120 Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


@l_zaraza_l Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


@egizelska @MorawieckiM Nie mamy danych o długości postępowań sądowych.


@leksow666 Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami.


@A__Nazar @pisorgpl @MorawieckiM Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia.


@BizblogPl To nieprawda. Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


@SpidersWebPL To nieprawda. Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. I wtedy, i teraz - do 3 lat wstecz.


RT @EFNI_Poland: 📣 Zakład Ubezpieczeń Społecznych został Partnerem Wspierającym #EFNI2021!

Swoją obecność na Forum zapowiedziała prezeska…


@egizelska @MorawieckiM Zwrot następuje na podstawie prawomocnej decyzji. Jeśli klient odwołał się do sądu w terminie, to dopiero po prawomocnym wyroku sądu.


@Michalpiotrjace Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (gdy ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami.


@egizelska @MorawieckiM Przepisy w tym zakresie nie zmieniły się. Wydajemy decyzję o zwrocie świadczenia, od której przysługuje prawo odwołania do sądu.


@egizelska @MorawieckiM To nieprawda. Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (gdy ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami.


@macdac Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


@Obcy8pasazer Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (gdy ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami.


@gazeta_wyborcza Chodzi o nienależnie pobrane świadczenia (np. ktoś świadomie wprowadził ZUS w błąd albo nie poinformował o zmianie swojej sytuacji, choć wiedział, że musi). Już wcześniej te świadczenia trzeba było zwracać z odsetkami. Zmieniło się tylko to, od którego dnia są naliczane.


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Materiał oryginalny: Ostatnie tweety ZUS-u z 23.09.2021. Sprawdź, co nowego i ważnego w kwestii ubezpieczeń - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie