Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ząbkowickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ząbkowickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu ząbkowickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIELOWSKA Patrycja Joanna: pozycja 1 : 6,78% (1 323 głosów)
- KOMAR-GACKI Sławomir Kazimierz: pozycja 2 : 6,78% (1 323 głosów)
- KOCHANEK Ernestyn Łukasz: pozycja 3 : 6,78% (1 323 głosów)
- JANOCHA-SITO Katarzyna Iwona: pozycja 4 : 6,78% (1 323 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FESTER Roman: pozycja 1 : 6,62% (1 291 głosów)
- PASTERNAK Malwina Maria: pozycja 2 : 6,62% (1 291 głosów)
- SZOPIAN Elżbieta Antonina: pozycja 3 : 6,62% (1 291 głosów)
- BIEL Zdzisław: pozycja 4 : 6,62% (1 291 głosów)
- SZYMCZAK-BERNACZEK Kamila Katarzyna: pozycja 5 : 6,62% (1 291 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA DROGA DLA POWIATU:
- GOŁDYN Anna: pozycja 1 : 4,82% (940 głosów)
- WITEK Andrzej Zbigniew: pozycja 2 : 4,82% (940 głosów)
- CHODOROWSKA Bożena Zofia: pozycja 3 : 4,82% (940 głosów)
- CIEPIERSKA Joanna Barbara: pozycja 4 : 4,82% (940 głosów)
- JABŁOŃSKI Daniel Marcin: pozycja 5 : 4,82% (940 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OBYWATELSKIE:
- SZYMAŃSKI Sławomir Zbigniew: pozycja 1 : 0,44% (86 głosów)
- RADWAŃSKA Joanna: pozycja 2 : 0,44% (86 głosów)
- SEKUŁA Józef: pozycja 3 : 0,44% (86 głosów)
- DULANOWSKI Adrian Grzegorz: pozycja 4 : 0,44% (86 głosów)
- PTAK Stanisława Halina: pozycja 5 : 0,44% (86 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 2050 DOLNY ŚLĄSK:
- HALADA Dawid Michał: pozycja 1 : 1,48% (288 głosów)
- ADAMCZYK Bożena Maria: pozycja 2 : 1,48% (288 głosów)
- JANIGA Katarzyna Regina: pozycja 3 : 1,48% (288 głosów)
- PIETRASZ Mateusz Krzysztof: pozycja 4 : 1,48% (288 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- TOPOLANEK Magdalena: pozycja 1 : 1,52% (297 głosów)
- CZEPIERUK Andrzej Józef: pozycja 2 : 1,52% (297 głosów)
- KUCHARSKI Mariusz Antoni: pozycja 3 : 1,52% (297 głosów)
- HOROWSKA Wiesława Tekla: pozycja 4 : 1,52% (297 głosów)
- CYCOŃ Celina Maria: pozycja 5 : 1,52% (297 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ząbkowickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIĄTKOWSKI Kazimierz Józef: pozycja 1 : 4,57% (1 916 głosów)
- MARKOWSKA Teresa: pozycja 2 : 4,57% (1 916 głosów)
- KOCJAN Paweł Sławomir: pozycja 3 : 4,57% (1 916 głosów)
- SZWARC Edward: pozycja 4 : 4,57% (1 916 głosów)
- NAPORA Wanda Bożena: pozycja 5 : 4,57% (1 916 głosów)
- ZIELIŃSKA Dorota Maria: pozycja 6 : 4,57% (1 916 głosów)
- KYCIA Jacek: pozycja 7 : 4,57% (1 916 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- REGNER Andrzej Piotr: pozycja 1 : 4% (1 677 głosów)
- PĘCAK Piotr Paweł: pozycja 2 : 4% (1 677 głosów)
- ŚWIDZIŃSKA Grażyna: pozycja 3 : 4% (1 677 głosów)
- BAFIA Tomasz: pozycja 4 : 4% (1 677 głosów)
- PĘDZIWIATR Mariola Bożena: pozycja 5 : 4% (1 677 głosów)
- KOZIURA Małgorzata Karolina: pozycja 6 : 4% (1 677 głosów)
- KOZYRA Marian Piotr: pozycja 7 : 4% (1 677 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA DROGA DLA POWIATU:
- SZWARC Robert: pozycja 1 : 1,41% (589 głosów)
- TROJAK Ewa Honorata: pozycja 2 : 1,41% (589 głosów)
- STRÓŻEWSKI Przemysław Mariusz: pozycja 3 : 1,41% (589 głosów)
- LISOWSKA Edyta Dorota: pozycja 4 : 1,41% (589 głosów)
- SOWA Ryszard: pozycja 5 : 1,41% (589 głosów)
- CISAKOWSKA Klaudia Krystyna: pozycja 6 : 1,41% (589 głosów)
- WOLANIN Tomasz Janusz: pozycja 7 : 1,41% (589 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OBYWATELSKIE:
- BIAŁECKA-SANOCKA Renata Agata: pozycja 1 : 0,21% (87 głosów)
- JASZCZYSZYN Franciszek: pozycja 2 : 0,21% (87 głosów)
- WIĘCKOWSKI Leszek Antoni: pozycja 3 : 0,21% (87 głosów)
- PAJESTKA Piotr Dariusz: pozycja 4 : 0,21% (87 głosów)
- ZARZYCKI Ryszard Wojciech: pozycja 5 : 0,21% (87 głosów)
- ROSIŃSKA-BOBROWSKA Regina Iwona: pozycja 6 : 0,21% (87 głosów)
- TUŁA Monika Regina: pozycja 7 : 0,21% (87 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 2050 DOLNY ŚLĄSK:
- SZABŁOWSKI Robert Marek: pozycja 1 : 0,53% (222 głosów)
- GÓRSKA Dominika: pozycja 2 : 0,53% (222 głosów)
- SMĘDZIK Arkadiusz Antoni: pozycja 3 : 0,53% (222 głosów)
- PRAŻMOWSKI Andrzej: pozycja 4 : 0,53% (222 głosów)
- RUSIŃSKA Jolanta Jadwiga: pozycja 5 : 0,53% (222 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- CISAKOWSKA-BROŻEK Kamila Sylwia: pozycja 1 : 1,38% (578 głosów)
- MAJKOWSKI Maciej: pozycja 2 : 1,38% (578 głosów)
- PAWEŁEK Małgorzata Zofia: pozycja 3 : 1,38% (578 głosów)
- KIEJPASZ Marcin: pozycja 4 : 1,38% (578 głosów)
- STOJANOWSKI Krzysztof Stanisław: pozycja 5 : 1,38% (578 głosów)
- MARZEC Marcin Henryk: pozycja 6 : 1,38% (578 głosów)
- DUDEK Monika Dorota: pozycja 7 : 1,38% (578 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA ORZESZKA:
- OCHAŁ Wiktor Krzysztof: pozycja 1 : 2,34% (980 głosów)
- WEREŚNIAK Marek Radosław: pozycja 2 : 2,34% (980 głosów)
- ŚWIDERSKA Janina: pozycja 3 : 2,34% (980 głosów)
- MATCZUK Agata: pozycja 4 : 2,34% (980 głosów)
- MUCHA Mateusz Kamil: pozycja 5 : 2,34% (980 głosów)
- SAWKA Barbara: pozycja 6 : 2,34% (980 głosów)
- BLICHARSKI Kamil: pozycja 7 : 2,34% (980 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ząbkowickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOLAK Czesław: pozycja 1 : 4,06% (970 głosów)
- MICHALIK Katarzyna Jadwiga: pozycja 2 : 4,06% (970 głosów)
- GEMBARA Zdzisława: pozycja 3 : 4,06% (970 głosów)
- GRZELIŃSKA Eugenia Łucja: pozycja 4 : 4,06% (970 głosów)
- GEMBARA Stanisław Mikołaj: pozycja 5 : 4,06% (970 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRZECH Krystyna Monika: pozycja 1 : 5,1% (1 217 głosów)
- ADAMSKA Jadwiga Monika: pozycja 2 : 5,1% (1 217 głosów)
- KNYCH Dawid Jan: pozycja 3 : 5,1% (1 217 głosów)
- GLINA Łukasz Dawid: pozycja 4 : 5,1% (1 217 głosów)
- NASTAŁA Zofia: pozycja 5 : 5,1% (1 217 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA DROGA DLA POWIATU:
- WIEJA Waldemar Jan: pozycja 1 : 3,28% (784 głosów)
- ZAŁĘSKA Małgorzata Anna: pozycja 2 : 3,28% (784 głosów)
- CIAPKA Aleksander Piotr: pozycja 3 : 3,28% (784 głosów)
- CWEK Elżbieta Małgorzata: pozycja 4 : 3,28% (784 głosów)
- STARŻYK Michał Dominik: pozycja 5 : 3,28% (784 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OBYWATELSKIE:
- CZERNIEC Karolina Małgorzata: pozycja 1 : 1,83% (437 głosów)
- PASTUSZCZAK Dorota Anna: pozycja 2 : 1,83% (437 głosów)
- SEWERYN Agnieszka Sara: pozycja 3 : 1,83% (437 głosów)
- ZAJĄC Piotr Grzegorz: pozycja 4 : 1,83% (437 głosów)
- KLENIUK Ryszard Stanisław: pozycja 5 : 1,83% (437 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 2050 DOLNY ŚLĄSK:
- WASZCZUK Marek: pozycja 1 : 1,21% (288 głosów)
- KIENIUK Natalia Anna: pozycja 2 : 1,21% (288 głosów)
- SIEMBAB Kamila Iwona: pozycja 3 : 1,21% (288 głosów)
- WINOGRODZKI Waldemar Piotr: pozycja 4 : 1,21% (288 głosów)
- OLESIŃSKA Ewa Agnieszka: pozycja 5 : 1,21% (288 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- WRÓBEL Urszula Dorota: pozycja 1 : 0,77% (183 głosów)
- DZIATCZYK Anna: pozycja 2 : 0,77% (183 głosów)
- JAŚKO Jan: pozycja 3 : 0,77% (183 głosów)
- JURASZ Andrzej Robert: pozycja 4 : 0,77% (183 głosów)
- PROROK Bartłomiej Tomasz: pozycja 5 : 0,77% (183 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA ORZESZKA:
- PAJKIERT Joanna Maria: pozycja 1 : 3,46% (826 głosów)
- WIŚNIEWSKI Witold Wacław: pozycja 2 : 3,46% (826 głosów)
- BŁAŻEJEWSKA Anna: pozycja 3 : 3,46% (826 głosów)
- SZYMCZAK Adrian Tomasz: pozycja 4 : 3,46% (826 głosów)
- GAWDONOWICZ Bartłomiej: pozycja 5 : 3,46% (826 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ELŻBIETY KILIAN:
- KILIAN Elżbieta Małgorzata: pozycja 1 : 0,48% (115 głosów)
- GOŁEK Natalia Kornelia: pozycja 2 : 0,48% (115 głosów)
- CHROBAK Rafał Krzysztof: pozycja 3 : 0,48% (115 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ząbkowickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAJ Wojciech Artur: pozycja 1 : 3,39% (2 187 głosów)
- ZAWIŚLAK-SŁODYCZKA Justyna Paulina: pozycja 2 : 3,39% (2 187 głosów)
- BEREŹNICKA Beata: pozycja 3 : 3,39% (2 187 głosów)
- DOMINIK Konrad Tadeusz: pozycja 4 : 3,39% (2 187 głosów)
- GŁOGOWSKA Marta Joanna: pozycja 5 : 3,39% (2 187 głosów)
- SATORA Janusz: pozycja 6 : 3,39% (2 187 głosów)
- RUDY Joanna Gabriela: pozycja 7 : 3,39% (2 187 głosów)
- SARYCZEW Henryk Waldemar: pozycja 8 : 3,39% (2 187 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MARCINKÓW Dariusz Paweł: pozycja 1 : 4,49% (2 903 głosów)
- GIRYN Justyna Aleksandra: pozycja 2 : 4,49% (2 903 głosów)
- FIGZAŁ Ewa Wiktoria: pozycja 3 : 4,49% (2 903 głosów)
- NIEĆ Zbigniew Ryszard: pozycja 4 : 4,49% (2 903 głosów)
- KRAKOWSKA Anita Teresa: pozycja 5 : 4,49% (2 903 głosów)
- KINASZ Robert: pozycja 6 : 4,49% (2 903 głosów)
- SZMIEL Marcin: pozycja 7 : 4,49% (2 903 głosów)
- TARACH Radosław Patryk: pozycja 8 : 4,49% (2 903 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TRZECIA DROGA DLA POWIATU:
- ZIĘBA Henryk Edward: pozycja 1 : 0,8% (518 głosów)
- MIREK Beata Maria: pozycja 2 : 0,8% (518 głosów)
- CHUCHRA Radosław Ireneusz: pozycja 3 : 0,8% (518 głosów)
- GANCARZ Agnieszka Aldona: pozycja 4 : 0,8% (518 głosów)
- TUMIDAŃSKI Adrian: pozycja 5 : 0,8% (518 głosów)
- ZIELIŃSKA Renata Anna: pozycja 6 : 0,8% (518 głosów)
- SKOWRON Filip Beniamin: pozycja 7 : 0,8% (518 głosów)
- PACZKOWSKI Michał: pozycja 8 : 0,8% (518 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE OBYWATELSKIE:
- TUŁA Bogdan Janusz: pozycja 1 : 0,85% (551 głosów)
- WORONOWICZ Izabela Irena: pozycja 2 : 0,85% (551 głosów)
- ORGANIŚCIAK Jerzy: pozycja 3 : 0,85% (551 głosów)
- MAJERCZYK Adam Janusz: pozycja 4 : 0,85% (551 głosów)
- GAWĘDA Halina: pozycja 5 : 0,85% (551 głosów)
- SZUSZKIEWICZ Artur Piotr: pozycja 6 : 0,85% (551 głosów)
- GRZESIK Maria Agata: pozycja 7 : 0,85% (551 głosów)
- BULANDA Mariusz Paweł: pozycja 8 : 0,85% (551 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 2050 DOLNY ŚLĄSK:
- MATUSIK Monika: pozycja 1 : 0,25% (161 głosów)
- KUDAS Kornelia Helena: pozycja 2 : 0,25% (161 głosów)
- WYSOTA Julia Eliza: pozycja 3 : 0,25% (161 głosów)
- PIASECKI Paweł Tadeusz: pozycja 4 : 0,25% (161 głosów)
- WAJDA Marcin Józef: pozycja 5 : 0,25% (161 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA SAMORZĄDOWA:
- STOLARCZYK Witold: pozycja 1 : 0,49% (316 głosów)
- ROSIKIEWICZ Jarosław Dominik: pozycja 2 : 0,49% (316 głosów)
- MOSKAL Łukasz Kacper: pozycja 3 : 0,49% (316 głosów)
- HEBDA Sebastian Robert: pozycja 4 : 0,49% (316 głosów)
- PIOTROWSKA Irena: pozycja 5 : 0,49% (316 głosów)
- KOLANEK Magdalena Ewa: pozycja 6 : 0,49% (316 głosów)
- WIKTOROWSKA Aneta Lilianna: pozycja 7 : 0,49% (316 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA ORZESZKA:
- MAŁOZIĘĆ Dariusz Krzysztof: pozycja 1 : 2,38% (1 537 głosów)
- ZERBOK Krystyna Maria: pozycja 2 : 2,38% (1 537 głosów)
- SOBALA Błażej Jan: pozycja 3 : 2,38% (1 537 głosów)
- PANEK Paweł Wojciech: pozycja 4 : 2,38% (1 537 głosów)
- BEDNARZ Maja: pozycja 5 : 2,38% (1 537 głosów)
- BARTKIEWICZ Agnieszka: pozycja 6 : 2,38% (1 537 głosów)
- RABENDA Rafał Grzegorz: pozycja 7 : 2,38% (1 537 głosów)
- CIEPIERSKI Daniel Rafał: pozycja 8 : 2,38% (1 537 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?