Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lęborskiego w okręgach nr 1, 2, 3
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lęborskiego w okręgach nr 1, 2, 3 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu lęborskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BRODALSKI Marcin Piotr: pozycja 1 : 1,41% (2 147 głosów)
- PERŁAK Jacek Ryszard: pozycja 2 : 1,41% (2 147 głosów)
- GRZESIAK Cecylia: pozycja 3 : 1,41% (2 147 głosów)
- LEYK Piotr: pozycja 4 : 1,41% (2 147 głosów)
- POLEJOWSKI Michał Przemysław: pozycja 5 : 1,41% (2 147 głosów)
- TANDEK Andrzej Antoni: pozycja 6 : 1,41% (2 147 głosów)
- KĘDZIERSKA Brygida Sylwia: pozycja 7 : 1,41% (2 147 głosów)
- KURIATA Anna Katarzyna: pozycja 8 : 1,41% (2 147 głosów)
- KUBICKA Elżbieta: pozycja 9 : 1,41% (2 147 głosów)
- ABRAHAM Gertruda Teresa: pozycja 10 : 1,41% (2 147 głosów)
- WETTA Daniel Leszek: pozycja 11 : 1,41% (2 147 głosów)
- POBŁOCKI Marcin Dawid: pozycja 12 : 1,41% (2 147 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ZYCHOWICZ Adam Maciej: pozycja 1 : 0,31% (467 głosów)
- KNIEĆ Konrad: pozycja 2 : 0,31% (467 głosów)
- PTASIŃSKI Robert Adam: pozycja 3 : 0,31% (467 głosów)
- GAJEWSKA Marzena: pozycja 4 : 0,31% (467 głosów)
- GOŁĄBOWICZ Damian Mateusz: pozycja 5 : 0,31% (467 głosów)
- JARMOSZ Daria Dorota: pozycja 6 : 0,31% (467 głosów)
- SOBOŃ Daria Małgorzata: pozycja 7 : 0,31% (467 głosów)
- ROBAK Krzysztof Jakub: pozycja 8 : 0,31% (467 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZAJĄCZKOWSKA Alicja Zenobia: pozycja 1 : 2,34% (3 567 głosów)
- FESZAK Jarosław Jerzy: pozycja 2 : 2,34% (3 567 głosów)
- MUSIANOWICZ Piotr Włodzimierz: pozycja 3 : 2,34% (3 567 głosów)
- MAŁECKA Mariola Krystyna: pozycja 4 : 2,34% (3 567 głosów)
- GODDERIS Elżbieta: pozycja 5 : 2,34% (3 567 głosów)
- ROMANKO Renata Stanisława: pozycja 6 : 2,34% (3 567 głosów)
- ROMANOWSKI Artur: pozycja 7 : 2,34% (3 567 głosów)
- SOPYŁŁO Elżbieta Olga: pozycja 8 : 2,34% (3 567 głosów)
- DĄBROWSKI Henryk Tadeusz: pozycja 9 : 2,34% (3 567 głosów)
- SAWIŃSKA-MAJER Joanna Ewa: pozycja 10 : 2,34% (3 567 głosów)
- ZIĘĆ Piotr Jakub: pozycja 11 : 2,34% (3 567 głosów)
- POBŁOCKI Piotr Przemysław: pozycja 12 : 2,34% (3 567 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY POWIAT ZIEMI LĘBORSKIEJ:
- WENTA Ryszard Tadeusz: pozycja 1 : 0,77% (1 179 głosów)
- BARAŃSKI Maciej: pozycja 2 : 0,77% (1 179 głosów)
- TUTAK Tomasz Piotr: pozycja 3 : 0,77% (1 179 głosów)
- MICHALSKA Elżbieta Anna: pozycja 4 : 0,77% (1 179 głosów)
- KURZYDŁO Andrzej: pozycja 5 : 0,77% (1 179 głosów)
- KRUK Eliza Magdalena: pozycja 6 : 0,77% (1 179 głosów)
- SIERGIEJ Mirosław: pozycja 7 : 0,77% (1 179 głosów)
- ŁUGOWSKA-SIŁKA Halina: pozycja 8 : 0,77% (1 179 głosów)
- KLUKOWSKI Marcin Ryszard: pozycja 9 : 0,77% (1 179 głosów)
- GOIKE Marzena Regina: pozycja 10 : 0,77% (1 179 głosów)
- KOZAKIEWICZ Jarosław Henryk: pozycja 11 : 0,77% (1 179 głosów)
- KONIECZNA Wanda Wiesława: pozycja 12 : 0,77% (1 179 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY SAMORZĄD:
- OSSOWSKA-SZARA Teresa: pozycja 1 : 1,01% (1 533 głosów)
- WALKUSZ Waldemar Stefan: pozycja 2 : 1,01% (1 533 głosów)
- BIBLIW Marek: pozycja 3 : 1,01% (1 533 głosów)
- ŁUDZIŃSKI Łukasz Karol: pozycja 4 : 1,01% (1 533 głosów)
- WOJCIECHOWICZ Radosław Michał: pozycja 5 : 1,01% (1 533 głosów)
- SKARBEK Alicja: pozycja 6 : 1,01% (1 533 głosów)
- WASILEWSKA Dolores Wioletta: pozycja 7 : 1,01% (1 533 głosów)
- KLAWIKOWSKI Jarosław: pozycja 8 : 1,01% (1 533 głosów)
- KSIĄŻEK Michalina Ewa: pozycja 9 : 1,01% (1 533 głosów)
- WOJNAROWICZ-KOBIELA Dorota Agnieszka: pozycja 10 : 1,01% (1 533 głosów)
- LABUDA Adam Zbigniew: pozycja 11 : 1,01% (1 533 głosów)
- RAPALSKA Marzena Krystyna: pozycja 12 : 1,01% (1 533 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY SARZYŃSKIEJ - GÓRSKIEJ ZDROWIE I EDUKACJA:
- SARZYŃSKA-GÓRSKA Magdalena Gabriela: pozycja 1 : 0,25% (378 głosów)
- GALASIEWICZ Maksymilian Paweł: pozycja 2 : 0,25% (378 głosów)
- GAJEWSKI Tomasz: pozycja 3 : 0,25% (378 głosów)
- KOLACZUCH Katarzyna Magdalena: pozycja 4 : 0,25% (378 głosów)
- KRZEMIŃSKI Piotr Sebastian: pozycja 5 : 0,25% (378 głosów)
- PROSIŃSKA-RYK Magdalena Malwina: pozycja 6 : 0,25% (378 głosów)
- NŰRNBERG Wojciech Jan: pozycja 7 : 0,25% (378 głosów)
- KIJEWSKA Joanna Maria: pozycja 8 : 0,25% (378 głosów)
- KOZŁOWSKA Anna Maria: pozycja 9 : 0,25% (378 głosów)
- MILEWCZYK Emil Mirosław: pozycja 10 : 0,25% (378 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA LITWINA CZAS NA ZMIANY:
- BROZDOWSKA Karina Patrycja: pozycja 1 : 1,85% (2 820 głosów)
- POBŁOCKI Piotr Kazimierz: pozycja 2 : 1,85% (2 820 głosów)
- STOLICKA Ewa Maria: pozycja 3 : 1,85% (2 820 głosów)
- GAFFKE Krzysztof: pozycja 4 : 1,85% (2 820 głosów)
- STASZEWSKA Karolina Dorota: pozycja 5 : 1,85% (2 820 głosów)
- KOWALSKI Daniel: pozycja 6 : 1,85% (2 820 głosów)
- LICHUCKA Małgorzata: pozycja 7 : 1,85% (2 820 głosów)
- STOLC Adrian Jerzy: pozycja 8 : 1,85% (2 820 głosów)
- RAHN Daria: pozycja 9 : 1,85% (2 820 głosów)
- NEUMANN Mateusz Daniel: pozycja 10 : 1,85% (2 820 głosów)
- SZADA-BORZYSZKOWSKI Zbigniew: pozycja 11 : 1,85% (2 820 głosów)
- LITWIN Tomasz: pozycja 12 : 1,85% (2 820 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA DOBRA WSPÓLNEGO:
- KLATA Włodzimierz Arkadiusz: pozycja 1 : 0,53% (807 głosów)
- STUDNIARZ Robert: pozycja 2 : 0,53% (807 głosów)
- NEUBAUER Jan Kazimierz: pozycja 3 : 0,53% (807 głosów)
- MARCZYKOWSKA Kamila Dorota: pozycja 4 : 0,53% (807 głosów)
- MIKS Dawid Jakub: pozycja 5 : 0,53% (807 głosów)
- WĘGRZYN Marek Józef: pozycja 6 : 0,53% (807 głosów)
- PRANGA Teresa: pozycja 7 : 0,53% (807 głosów)
- WĄSIK Andrzej Stanisław: pozycja 8 : 0,53% (807 głosów)
- PŁOTKA Zuzanna Wiktoria: pozycja 9 : 0,53% (807 głosów)
- ZŁOTEK Dariusz: pozycja 10 : 0,53% (807 głosów)
- MIELEWCZYK Barbara Hanka: pozycja 11 : 0,53% (807 głosów)
- URBAN Lidia: pozycja 12 : 0,53% (807 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lęborskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KRUŻYCKI Witold Adam: pozycja 1 : 2,84% (537 głosów)
- WETTA Amelia: pozycja 2 : 2,84% (537 głosów)
- KACZYŃSKI Adam Wiesław: pozycja 3 : 2,84% (537 głosów)
- DAWIDOWSKI Zbigniew Edmund: pozycja 4 : 2,84% (537 głosów)
- SURMAŃSKA-BUŚKO Beata Zofia: pozycja 5 : 2,84% (537 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- PTASIŃSKI Piotr Krzysztof: pozycja 1 : 0,66% (124 głosów)
- ŚWIĄTEK Jolanta Władysława: pozycja 2 : 0,66% (124 głosów)
- KLEINA Grzegorz: pozycja 3 : 0,66% (124 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LASKOWICZ Tomasz Władysław: pozycja 1 : 5,92% (1 117 głosów)
- MADEJOWSKA Janina Maria: pozycja 2 : 5,92% (1 117 głosów)
- BLADOSZEWSKI Andrzej: pozycja 3 : 5,92% (1 117 głosów)
- SITKOWSKA Justyna Patrycja: pozycja 4 : 5,92% (1 117 głosów)
- HORANIN Ewa Stefania: pozycja 5 : 5,92% (1 117 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY POWIAT ZIEMI LĘBORSKIEJ:
- TANDEK Mirosław: pozycja 1 : 3,87% (730 głosów)
- MIKUŁKO Olga Jowita: pozycja 2 : 3,87% (730 głosów)
- SKRZYŃSKI Grzegorz: pozycja 3 : 3,87% (730 głosów)
- KRUŻYCKA Renata Wiesława: pozycja 4 : 3,87% (730 głosów)
- EKMAN Bogusława Aniela: pozycja 5 : 3,87% (730 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY SAMORZĄD:
- RABKA Tadeusz: pozycja 1 : 2,24% (423 głosów)
- GOŁĘBIEWSKA Patrycja: pozycja 2 : 2,24% (423 głosów)
- BIERNACKI Jan Tadeusz: pozycja 3 : 2,24% (423 głosów)
- WIŚNIEWSKI Jacek Grzegorz: pozycja 4 : 2,24% (423 głosów)
- BIENIEK Joanna Ewa: pozycja 5 : 2,24% (423 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY SARZYŃSKIEJ - GÓRSKIEJ ZDROWIE I EDUKACJA:
- IWICKA Anna: pozycja 1 : 0,64% (121 głosów)
- KLINKUSZ-KLEJNA Marta Magdalena: pozycja 2 : 0,64% (121 głosów)
- TKACZYK-JANCY Kinga Olimpia: pozycja 3 : 0,64% (121 głosów)
- WITASZEK Piotr Antoni: pozycja 4 : 0,64% (121 głosów)
- GÓRSKI Krzysztof: pozycja 5 : 0,64% (121 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA LITWINA CZAS NA ZMIANY:
- KĄKOL Arkadiusz Bolesław: pozycja 1 : 3,23% (609 głosów)
- DETLAF Paulina Anna: pozycja 2 : 3,23% (609 głosów)
- MIELEWCZYK Łukasz: pozycja 3 : 3,23% (609 głosów)
- KARBOWNIK Emilia Anna: pozycja 4 : 3,23% (609 głosów)
- SIWCZYŃSKI Wojciech: pozycja 5 : 3,23% (609 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA DOBRA WSPÓLNEGO:
- ORTMAN Mirosław Tadeusz: pozycja 1 : 0,87% (164 głosów)
- KLAWIKOWSKA Ewa: pozycja 2 : 0,87% (164 głosów)
- KAŃCZUGA Mirosław: pozycja 3 : 0,87% (164 głosów)
- WICZKOWSKI Wojciech Adam: pozycja 4 : 0,87% (164 głosów)
- ORTMAN-MAŚLIŃSKA Patrycja Katarzyna: pozycja 5 : 0,87% (164 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu lęborskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WETTA Krzysztof Adam: pozycja 1 : 1,97% (1 278 głosów)
- FORMELA Wiesław: pozycja 2 : 1,97% (1 278 głosów)
- KACZYŃSKA Jolanta Helena: pozycja 3 : 1,97% (1 278 głosów)
- LIS Longin Marian: pozycja 4 : 1,97% (1 278 głosów)
- CHMIELECKA Grażyna: pozycja 5 : 1,97% (1 278 głosów)
- KONKOL Katarzyna: pozycja 6 : 1,97% (1 278 głosów)
- WENTA Marian Stanisław: pozycja 7 : 1,97% (1 278 głosów)
- KURIATA Marek: pozycja 8 : 1,97% (1 278 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- NOWICKI Grzegorz Zenon: pozycja 1 : 0,39% (252 głosów)
- KLINKOSZ Wiktoria: pozycja 2 : 0,39% (252 głosów)
- ŚWIĄTEK Ireneusz Jan: pozycja 3 : 0,39% (252 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MĄDRZAK Piotr: pozycja 1 : 2,41% (1 557 głosów)
- WIĘCKOWSKI Dariusz: pozycja 2 : 2,41% (1 557 głosów)
- BIELSKA Joanna: pozycja 3 : 2,41% (1 557 głosów)
- GAWRYŁO Zenon: pozycja 4 : 2,41% (1 557 głosów)
- KIELAS Agnieszka Anna: pozycja 5 : 2,41% (1 557 głosów)
- SZIMIKOWSKA Lucyna Anna: pozycja 6 : 2,41% (1 557 głosów)
- KLEINA Jerzy Zbigniew: pozycja 7 : 2,41% (1 557 głosów)
- DECYK Krzysztof: pozycja 8 : 2,41% (1 557 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY POWIAT ZIEMI LĘBORSKIEJ:
- KURS Hanna Małgorzata: pozycja 1 : 1,57% (1 013 głosów)
- BOREK Marian: pozycja 2 : 1,57% (1 013 głosów)
- TANDEK Andrzej Józef: pozycja 3 : 1,57% (1 013 głosów)
- NIEDŹWIECKI Jan: pozycja 4 : 1,57% (1 013 głosów)
- SZCZUPACZYŃSKA Regina Jadwiga: pozycja 5 : 1,57% (1 013 głosów)
- NIESZPORSKA Elżbieta Maria: pozycja 6 : 1,57% (1 013 głosów)
- DROZD Jan: pozycja 7 : 1,57% (1 013 głosów)
- WŁUSEK Monika Agnieszka: pozycja 8 : 1,57% (1 013 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZY SAMORZĄD:
- PRUSZAK Krzysztof Ludwik: pozycja 1 : 2,63% (1 705 głosów)
- PRUSKI Jarosław Stanisław: pozycja 2 : 2,63% (1 705 głosów)
- SPÓLNA Zofia Jadwiga: pozycja 3 : 2,63% (1 705 głosów)
- ŻMIJA Zdzisława Emilia: pozycja 4 : 2,63% (1 705 głosów)
- KORDA Zdzisław Ludwik: pozycja 5 : 2,63% (1 705 głosów)
- GAFKA Beata Maria: pozycja 6 : 2,63% (1 705 głosów)
- GEMBEL Marian: pozycja 7 : 2,63% (1 705 głosów)
- RADTKE Ireneusz Rafał: pozycja 8 : 2,63% (1 705 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA LITWINA CZAS NA ZMIANY:
- DOMINIECKI Adam: pozycja 1 : 2,83% (1 833 głosów)
- KREFTA Edyta Irena: pozycja 2 : 2,83% (1 833 głosów)
- ZAMBRZYCKI Bartłomiej Damian: pozycja 3 : 2,83% (1 833 głosów)
- KRÓLIKOWSKA Krystyna Iwona: pozycja 4 : 2,83% (1 833 głosów)
- OKUNIEWSKA Monika Izabela: pozycja 5 : 2,83% (1 833 głosów)
- MAJKA Przemysław Adam: pozycja 6 : 2,83% (1 833 głosów)
- WENTA Adrian Mateusz: pozycja 7 : 2,83% (1 833 głosów)
- RYBARCZYK Jarosław Wiesław: pozycja 8 : 2,83% (1 833 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA DOBRA WSPÓLNEGO:
- URBAN Katarzyna Barbara: pozycja 1 : 0,94% (609 głosów)
- WRZESIEŃ Bogusław Adam: pozycja 2 : 0,94% (609 głosów)
- LIS Mirosław Wacław: pozycja 3 : 0,94% (609 głosów)
- GRONCKA Beata Bożena: pozycja 4 : 0,94% (609 głosów)
- MEJNA Bogusław Bernard: pozycja 5 : 0,94% (609 głosów)
- GĄSIOR Elżbieta: pozycja 6 : 0,94% (609 głosów)
- WARZECHA Beata Monika: pozycja 7 : 0,94% (609 głosów)
- WOŁOSZYN Roman Józef: pozycja 8 : 0,94% (609 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?